Polub nas na facebooku
REKLAMA
Reklama
Start Sport Goście z Lublina najlepsi w podciąganiu na drążku. Sylwester Jędruchniewicz trzeci na podium.
Goście z Lublina najlepsi w podciąganiu na drążku. Sylwester Jędruchniewicz trzeci na podium.
Autor Karol Niewęgłowski   
poniedziałek, 16 września 2013 09:35

IMG 7499I Otwarte Mistrzostwa Radzynia Podlaskiego w Podciąganiu na Drążku można zaliczyć do udanych. Choć organizatorzy spodziewali się większego zainteresowania ze strony zawodników – to tak jak w piłce nożnej, gdzie czasem 12 – tym zawodnikiem są kibice – tu było bardzo podobnie. Publiczność licznie przybyła na zmagania. Z determinacją kibicowała i motywowała swoich faworytów.

Punktualnie o 16.00 sędzia główny Michał Wołodko zapoznał startujących z zasadami konkursu, do którego przystąpiło 8 zawodników – w tym 2 reprezentantów Lublina. Czarnym koniem okazał się Mariusz Jerominek – najstarszy z zawodników – który nie odpuszczał młodszym i równo z nimi pokonywał kolejne podejścia do drążka. Jednak bezkonkurencyjni okazali się być reprezentanci z Lublina: Jeremi Jędruszczak oraz Krystian Szczygielski, którzy zwyciężając zajęli dwa pierwsze miejsca. W zawodach wzięła udział 9-letnia Zuzia, która podciągając się 14 razy, zdobyła dyplom dla najmłodszego zawodnika oraz kobiecy puchar!

- Cel zawodów był prosty: zachęcić ludzi do sportu, w tym przypadku do podciągania, a być może i do streetworkout'u – mówi Łukasz Wołodko, współorganizator imprezy. Jak dodaje, poziom zawodów był wyrównany. – Serie zaczęliśmy od 5 podciągnięć, a każda kolejna to o 1 podciągnięcie więcej – informuje współorganizator. Łukasz podkreśla, że uczestnikom należy się wielki szacunek za chęci i udział. – Chcielibyśmy, aby to wydarzenie przyjęło się i weszło w kalendarz imprez radzyńskiego sportu. Liczymy na to, że podczas kolejnych zmagań liczba uczestników wzrośnie, co niewątpliwieuczyniłoby te zawody jeszcze bardziej atrakcyjnymi – ocenia Wołodko. Do organizacji tego czy innego typu imprez zachęca także Marek Topyła z MOSiR. – Ośrodek nie jest tylko po to, aby robić swoje imprezy. Jesteśmy dla ludzi i zachęcamy do współpracy. Z chęcią pomożemy przy organizacji wszelakich wydarzeń sportowych – mówi Marek.

Turniej zakończył się krótkim pokaz przeprowadzonym przez radzyńską grupę Streetworkout. Zwycięzcy oraz uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary, koszulki i kubki ufundowane przez organizatorów.

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu oraz Streetworkout Radzyń Podlaski.

Tabela końcowa:

I miejsce - Jeremi Jędruszczak (Lublin)

II miejsce - Krystian Szczygielski (Lublin)

III miejsce - Sylwester Jędruchniewicz (Radzyń Podlaski)

Jan Jędryka (Radzyń Podlaski)

Mariusz Jerominek (Radzyń Podlaski)

Krzysztof Grzeszyk (Radzyń Podlaski)

Zuzanna Gumieniak (Radzyń Podlaski)

 

Komentarze 

 
#1 szkodamati 2013-09-16 16:45
że nie podaliście kto ile razy się podciągnął, bo tak nie wiadomo czy jest sens za rok startować, żeby się nie ośmieszyć :roll:
 
 
#2 odpowiedźmichaik 2013-09-16 17:25
Witaj! ogólnie formuła zawodów była zmieniona ze względu na ilość startujących oraz aby dodać troche emocji.
Zawodnicy zaczynali od 5 podciągniec, kto wykonał daną ilośc powtórzeń przechodził do nastepnej rundy i wykonywał 6 powtórzeń itd o 1 w góre, pomiędzy seriami było 2 minuty przerwy. Zawody zakończyły się w 10 rundzie gdzie trzeba było wykonac 14 powtórzeń. Jezeli uda się zorganizowac zawody za rok to nie jest powidziane, że zawody beda w takiej formie wszystko zalezy od ilości startujących zawodników. Oczywiscie liczy sie udział i nikt z nikogo sie nie bedzie smiał :) Pozdrawiam
 

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Prosimy wypowiadać się w sposób uprzejmy, nie obrażając innych oraz zachować kulturę słowa.
Komentarze obraźliwe bądź uznane za niestosowne lub nie wnoszące żadnych informacji będą automatycznie kasowane.

Kod antysapmowy
Odśwież

Plebiscyt

"Najlepszy Radny z Radzynia" w kadencji 2010-2014

Najbliższe wydarzenie

 26.07

godz. 10.00

radzyn do broni

Więcej wydarzeń

Partnerzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama