Polub nas na facebooku
Start SPORT Goście z Lublina najlepsi w podciąganiu na drążku. Sylwester Jędruchniewicz trzeci na podium.
Goście z Lublina najlepsi w podciąganiu na drążku. Sylwester Jędruchniewicz trzeci na podium.
Autor Karol Niewęgłowski   
poniedziałek, 16 września 2013 09:35

IMG 7499I Otwarte Mistrzostwa Radzynia Podlaskiego w Podciąganiu na Drążku można zaliczyć do udanych. Choć organizatorzy spodziewali się większego zainteresowania ze strony zawodników – to tak jak w piłce nożnej, gdzie czasem 12 – tym zawodnikiem są kibice – tu było bardzo podobnie. Publiczność licznie przybyła na zmagania. Z determinacją kibicowała i motywowała swoich faworytów.

Punktualnie o 16.00 sędzia główny Michał Wołodko zapoznał startujących z zasadami konkursu, do którego przystąpiło 8 zawodników – w tym 2 reprezentantów Lublina. Czarnym koniem okazał się Mariusz Jerominek – najstarszy z zawodników – który nie odpuszczał młodszym i równo z nimi pokonywał kolejne podejścia do drążka. Jednak bezkonkurencyjni okazali się być reprezentanci z Lublina: Jeremi Jędruszczak oraz Krystian Szczygielski, którzy zwyciężając zajęli dwa pierwsze miejsca. W zawodach wzięła udział 9-letnia Zuzia, która podciągając się 14 razy, zdobyła dyplom dla najmłodszego zawodnika oraz kobiecy puchar!

- Cel zawodów był prosty: zachęcić ludzi do sportu, w tym przypadku do podciągania, a być może i do streetworkout'u – mówi Łukasz Wołodko, współorganizator imprezy. Jak dodaje, poziom zawodów był wyrównany. – Serie zaczęliśmy od 5 podciągnięć, a każda kolejna to o 1 podciągnięcie więcej – informuje współorganizator. Łukasz podkreśla, że uczestnikom należy się wielki szacunek za chęci i udział. – Chcielibyśmy, aby to wydarzenie przyjęło się i weszło w kalendarz imprez radzyńskiego sportu. Liczymy na to, że podczas kolejnych zmagań liczba uczestników wzrośnie, co niewątpliwieuczyniłoby te zawody jeszcze bardziej atrakcyjnymi – ocenia Wołodko. Do organizacji tego czy innego typu imprez zachęca także Marek Topyła z MOSiR. – Ośrodek nie jest tylko po to, aby robić swoje imprezy. Jesteśmy dla ludzi i zachęcamy do współpracy. Z chęcią pomożemy przy organizacji wszelakich wydarzeń sportowych – mówi Marek.

Turniej zakończył się krótkim pokaz przeprowadzonym przez radzyńską grupę Streetworkout. Zwycięzcy oraz uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary, koszulki i kubki ufundowane przez organizatorów.

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu oraz Streetworkout Radzyń Podlaski.

Tabela końcowa:

I miejsce - Jeremi Jędruszczak (Lublin)

II miejsce - Krystian Szczygielski (Lublin)

III miejsce - Sylwester Jędruchniewicz (Radzyń Podlaski)

Jan Jędryka (Radzyń Podlaski)

Mariusz Jerominek (Radzyń Podlaski)

Krzysztof Grzeszyk (Radzyń Podlaski)

Zuzanna Gumieniak (Radzyń Podlaski)

 

Komentarze 

 
#1 szkodamati 2013-09-16 16:45
że nie podaliście kto ile razy się podciągnął, bo tak nie wiadomo czy jest sens za rok startować, żeby się nie ośmieszyć :roll:
 
 
#2 odpowiedźmichaik 2013-09-16 17:25
Witaj! ogólnie formuła zawodów była zmieniona ze względu na ilość startujących oraz aby dodać troche emocji.
Zawodnicy zaczynali od 5 podciągniec, kto wykonał daną ilośc powtórzeń przechodził do nastepnej rundy i wykonywał 6 powtórzeń itd o 1 w góre, pomiędzy seriami było 2 minuty przerwy. Zawody zakończyły się w 10 rundzie gdzie trzeba było wykonac 14 powtórzeń. Jezeli uda się zorganizowac zawody za rok to nie jest powidziane, że zawody beda w takiej formie wszystko zalezy od ilości startujących zawodników. Oczywiscie liczy sie udział i nikt z nikogo sie nie bedzie smiał :) Pozdrawiam
 

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść. Prosimy wypowiadać się w sposób uprzejmy, nie obrażając innych oraz zachować kulturę słowa.
Komentarze obraźliwe bądź uznane za niestosowne lub nie wnoszące żadnych informacji będą automatycznie kasowane.

Kod antysapmowy
Odśwież

Najbliższe wydarzenie

 

brak

Więcej wydarzeń

Partnerzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama